Haber

Doğu ve Kuzeydoğu Çin’deki Bazı Nehirlerde Su Seviyeleri Uyarı İşaretlerini Aşıyor

Çin’in doğusundaki Jiangxi eyaleti, Yichun şehrinde çatlamış Qingfeng Bariyerinin şantiyesinde çalışan kurtarma grupları, 6 Mayıs 2023. (Fotoğraf: Wan Xiang/Xinhua)

PEKİN, 25 Temmuz (Xinhua) — Çin Su Kaynakları Bakanlığı, Çin’in doğu ve kuzeydoğu bölgelerindeki bazı nehirlerdeki su seviyesinin uyarı işaretlerini aştığını bildirdi.

Bakanlığın Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, söz konusu nehirler Heilongjiang, Jilin, Liaoning ve Jiangxi eyaletlerinde bulunuyor.

Bakanlık ayrıca şiddetli yağışlardan etkilenen bazı küçük ve orta büyüklükteki nehirlerin su seviyelerinin uyarı seviyelerini aşabileceğini bildirdi.

Bakanlık, Sichuan ve Fujian’daki sellere dördüncü düzey acil durum müdahalesi başlattı. Bakanlık, yerel olarak yürütülecek sel önleme çalışmalarına Zhejiang, Chongqing, Sichuan ve Liaoning’e gönderilen dört grubun yardımcı olacağını söyledi.

Bu gruplar, bölgesel makamlara sel için erken uyarı prosedürleri, dağ taşkınlarını önleme ve kentsel ve kırsal bölge sakinleri için güvenli su temini sağlama konularında rehberlik edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu