Haber

Acılı aile ölüm kavşağı için önlem alınmasını istedi

Acılı aile ölü kavşak için önlem alınmasını istedi

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde ölüm kavşağı olarak bilinen kavşakta oğlunu trafik kazasında kaybeden baba, yetkililere seslenerek, kavşak için önlem alınması gerektiğini söyledi.

SİVAS – Sivas’ın Şarkışla ilçesinde ölüm kavşağı olarak bilinen kavşakta oğlunu trafik kazasında kaybeden baba, yetkililere seslenerek kavşak için önlem alınması gerektiğini söyledi.

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde bulunan ve sık sık ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları nedeniyle ölüm kavşağı olarak anılan dört yollu kavşak, ilçe sakinlerini adeta çileden çıkardı. Oğuzhan Türkoğlu, geçtiğimiz günlerde dört yol kavşağında mermer yüklü kamyon ile otomobilin çarpışması sonucu hayatını kaybetti. Türkoğlu’nun babası ve amcası iddiaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Baba, yetkilileri arayarak ölüm döşeğinde yol ayrımında tahlil yapılmasını istedi.

“Çözüm bulunmazsa Sivas-Kayseri otoyolunu kapatacağız”

Ölü kavşakta inceleme yapılmaması halinde Sivas-Kayseri otoyolunu kapatacaklarını belirten baba Murat Türkoğlu, “Kendimi bildim bile bu dörtyol kavşağında ölümlü yaralanmalı kazalar oldu. aynı kavşak, değişen bir şey yok. Sadece ışık tuttular, çözüm yok. Buradaki yetkililere sesleniyoruz, “Çözüm bulunmazsa Sivas-Kayseri otoyolunu kapatacağız. Oğlum vefat etti. Yeğenim hastanede. Başka canlara zarar gelmesin” dedi.

“Bu trajik kaza hepimizi perişan etti”

Metin Türkoğlu amca ise dörtyol kavşağının ölüm kavşağı olduğunu belirterek, “Cumartesi günü düğünümüz olacaktı. Bu trajik kaza hepimizi mahvetti. Ölüm. Yetkililer bunu biliyor. Şarkışlalılar bunu dile getiriyor. Bunu yapmamamızda bir sakınca mı var? Teknik bir arıza mı var? “Şaşkınlık yaşadık. Şarkışla’ya kurulan büyük bir tuzaktan başka bir şey değildir. Dörtyol kavşağı daha kaç can alacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu