Haber

Enerjisa Üretim’den Çanakkale’deki Arıcılara Ekipman ve Fidan Desteği

Enerjisa Üretim’den Çanakkale’deki Arıcılara Ekipman ve Fidan Desteği

 

Türkiye’nin lider özel sektör elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim, ağaçlandırma faaliyetleriyle orman varlığına katkı sağlamaya devam ediyor. Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında Çanakkale Arıcılar Birliği ile işbirliği içinde çalışan Enerjisa Üretim, bal ormanına ekipman ve fidan desteği sağladı.

 

Türkiye’nin lider özel sektör elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim, Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında Çanakkale’de ekim gerçekleştirdi. Enerjisa Üretim, 2022 yılında oluşturulan 2 bal ormanına ek olarak toplam 5 bal ormanının fidan desteğini 2023 yılı sonuna kadar tamamlamayı hedefliyor.

 

Proje kapsamında arıcıların ihtiyaç duyduğu altyapıyı isale hattından su havuzuna, yol üretiminden arı sağım makinelerine kadar destekleyen Enerjisa Üretim, yerli arıların bulunduğu toplam 150 adet 5 çerçeveli ve iki katlı kovan bağışladı. arıcılara. Çanakkale Arıcılar Birliği’ne üye olan bal ormanlarından 650 arıcının yanı sıra çevre illerde yaklaşık 350 gezici arıcımız; Toplamda 1000 arıcı ve ailesinin faydalanması hedefleniyor. En az 10.000 arı kovanı ve 100 ton balın sağılması hedefleniyor.

 

Enerjisa Üretim Sürdürülebilirlik Mentoru Mehmet Cihan Eynehan; “Bugün Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında Enerjisa Üretim ve Akçansa çalışanları ve ailelerinden oluşan gönüllülerle bir araya geldik. Çanakkale, Enerjisa Üretim olarak halihazırda santralimizin olduğu, yatırımlarımızın olduğu değerli bir şehir. Faaliyet gösterdiğimiz diğer şehirlerde olduğu gibi Çanakkale’de de topluma ve çevreye katkı sağlayacak faaliyetler yürütüyoruz. Bu kapsamda bölgedeki biyolojik çeşitliliğe katkı sağlayacak bal ormanına fidan dikimini tamamladık. “Proje kapsamında lavanta yolunu oluştururken aynı zamanda bölgedeki arıcılara da gaz maskesi ve arıcı maskesi dağıttık” dedi.

 

Enerjisa Üretim, proje kapsamında Çanakkale’de toplam 21 adet bal ormanının tamamlanmasını hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-baglar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu