Haber

Konya’dan deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Konya’dan bölgeye yardımlar sürüyor.

Yunak Fatih İlkokulu 1. sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Hiranaz Aydın, biriktirdiği okul parasıyla içinde yiyecek ve çeşitli malzemelerin bulunduğu yardım çantası hazırladı.

Çocuk, Yunak Belediyesi yetkililerine teslim ettiği koli üzerinde, “Hepiniz için çok dua ediyoruz. Umarım bir an önce her şey yoluna girer” dedi. Notunu da bırakmış.

Fatih Mahallesi’nde oturan 5 yaşındaki Ahmet Celal Selvi, kumbarasında biriktirdiği harçlığı depremzedelere teslim edilmek üzere Yunak Belediye Başkanı Ali Konak’a teslim etti.

Kızartmalar deprem bölgesine gönderiliyor

Yunak’ta hayırseverler tarafından bağışlanan 400 küçükbaş ve 10 büyükbaş hayvanın etleri kavrularak sallanan bölgedeki vatandaşlara teslim edilecek.

Yunak Belediyesinden 24 işçi de arama kurtarma çalışması için bölgeye sevk edildi. Konteyner konutlar, seyyar tuvaletler, kovalar ve vidanjörler de bölgeye teslim edildi.

Konya Mobilya Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği öncülüğünde hazırlanan 1000 adet tabut, Konya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü tarafından deprem bölgesine gönderildi.

haber-pasinler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu